Zalety ekranów dotykowych

Ekran dotykowy charakteryzuje zatem rozmaite technologie umożliwiające wykrycie dotknięcia ekranu palcem lub specjalnym piórkiem.

Dotykowa technologia sprawia, że wystarczy lekkie uderzenie w ikonę programu, aby wywołać określoną reakcję. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i użyteczne. Dotykowe powierzchnie to w końcu świetna metoda marketingowa i edukacyjna, o czym świadczą interaktywne prezentacje, stoły których blaty pokryte są ekranem dotykowym oraz specjalne info-kioski, gdzie łatwo znaleźć informację.

Plusy dotykowej technologii
Na początek – prosta obsługa. Otóż obsługa urządzeń za pomocą ekranu dotykowego jest o wiele łatwiejsza i tak np. do wprowadzania tekstu służy wyświetlana na monitorze klawiatura QWERTY, która jest wygodniejsza od typowej klawiatury telefonu, w której do każdego klawisza przypisanych jest wiele znaków. W tym rozwiązaniu, na ekranie wyświetlają się te przyciski, które w danym momencie są nam potrzebne. Niewątpliwym atutem jest też większy wyświetlacz, ponieważ w mniejszych urządzeniach, rezygnacja z klawiatury sprzętowej pozwala na zaoszczędzenie cennego miejsca. Warto też wspomnieć o tym, że technologia ta wciąż dynamicznie się rozwija, co oznacza, że powstaje dla niej wiele nowych zastosowań.

Możliwe wykorzystanie
Wysoce profesjonalna i niezawodna technologia ekranów dotykowych, jaka dostępna jest na rynku, sprawia, że coraz częściej wykorzystywane są one w biznesie. Nic dziwnego, w końcu wprowadzenie zaawansowanych paneli LCD pozwala pracować im zarówno w dzień jak i w nocy w trybie 12/7, 16/7 lub 24/7. Taki specjalistyczny Ekran dotykowy może być dotykany dowolnie, bez obawy o jego uszkodzenie, ponieważ wykonywane są ze specjalnego hartowanego szkła. Producenci umożliwiają też wprowadzenie nietypowego rozmiaru bądź kształtu, które wykonywane są na specjalne zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *